avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 118 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Certificat de producator oua de prepelite
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Certificat de producator oua de prepelite

Buna ziua,

Va rog, daca ma poate ajuta cineva cu un raspuns, de unde pot lua un certificat de producator pentru oua si carne de prepelita?

Si ca sa infiintez un PFA unde trebuie sa ma adresez? Ce autorizatii imi trebuiesc?

Alte discuții în legătură

Acte infiintare pfa: crescatorie prepelite IULIAN_32 IULIAN_32 Buna ziua, sunt crescator de prepelite, si doresc sa comercializez ouale in magazine .As dori sa imi sugera-ti ce sa imi infiintez( PFA. , AF. sau SRL) si daca ... (vezi toată discuția)
Cum vand oua si carne legal Randy24 Randy24 Buna ziua,detin o miniferma nou infiintata de prepelite.In prima faza am infiintat ferma pentru consumul familiei,dar acum producand foarte multe oua si carne ... (vezi toată discuția)
Certificat de producator stroegelu stroegelu Ca detinator al unui certificat de producator am voie sa emit facturi pentru produsele comercializate si sa deschid un cont bancar? sint crescator de prepelite ... (vezi toată discuția)