avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 544 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Castiguri nerealizate si pierderi suferite
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Castiguri nerealizate si pierderi suferite

Buna ziua,
Pentru evictiunea partiala referitoare la un drept de servitute (vanzatorul mi-a ascuns acest drept de servitute - neinscris de altfel in cartea funciara), cam ce as putea cere : pretul fasiei, investitiile realizate pentru amenajarea acesteia, afectarea totului prin prisma acestui drept? Alte exememple?

Alte discuții în legătură

Garanția contra evicțiunii mocike mocike Bună ziua! Am și eu o nelămurire în privința garanției contra evicțiunii. Nu am înțeles exact la ce se referă ... (vezi toată discuția)
Servitute andr33apn andr33apn Buna ziua, Va prezint urmatoarea speta 1.Am cumparat un pamant si o casa in 2009, si pe extrasul de carte funciara a iesit lipsit de sarcini. 2.Certandu-ma ... (vezi toată discuția)
Granatia contra evictiunii partiala andr33apn andr33apn Buna ziua, Care sunt limtele sau poate aveti vre-o hotarare pentru evictiunea partiala daune.Mai exact cat pot sa cer de la vanzator. Multumesc (vezi toată discuția)