avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 300 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... PFA - daca angajez pe cineva - ce implica ca si ...
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

PFA - daca angajez pe cineva - ce implica ca si costuri?

As vrea sa angajez pe cineva pe PFA-ul care il detin. Persoana sa fie la program de 2h/zi.
Ce inseamna asta pt PFA:
Ce costuri in plus sunt pe langa salariul/taxe/impozite pt acea persoana?

Am inteles ca ar trebui sa am contract de colaborare pt protectia muncii , etc

Puteti sa-mi spuneti si niste preturi aproximative pt toate astea?
Multumesc
Cel mai recent răspuns: juridic dana , utilizator 15:16, 22 Octombrie 2013
Varianta externalizarii serviciilor de protectia muncii prin semnarea unui contract de prestari servicii cu o societate care activeaza in acest domeniu va poate costa aproximativ 50-100 lei/luna (depinde cati angajati aveti si in ce domeniu).
Completati cu contractul de prestari servicii de medicina muncii -aproximativ 100 lei/an pentru fiecare angajat.
Ultima modificare: Marți, 22 Octombrie 2013
juridic dana, utilizator

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Angajare cu contracte de colaborare sau zilieri? srl sau pfa? Rbt19 Rbt19 Buna ziua! Doresc sa imi deschid, impreuna cu un prieten, o firma de animatie si entertainment pentru petreceri de copii. Noi avem deja experienta in domeniu, ... (vezi toată discuția)
Angajarea administratorului Cristina Crisan Cristina Crisan Buna ziua, Care este forma legala de angajare a administratorului intr-o asociatie de proprietari?Pe contract de munca de minim 2 ore,sau conventie ... (vezi toată discuția)
Securitate in munca danacalugar danacalugar Sunt un angajator nou cu 7 angajati activi. Vreau sa externalizez serviciul de sanatate si securitate in munca si cel de medicina muncii. Relatia intre mine ... (vezi toată discuția)