Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... PFA - daca angajez pe cineva - ce implica ca si ...
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

PFA - daca angajez pe cineva - ce implica ca si costuri?

As vrea sa angajez pe cineva pe PFA-ul care il detin. Persoana sa fie la program de 2h/zi.
Ce inseamna asta pt PFA:
Ce costuri in plus sunt pe langa salariul/taxe/impozite pt acea persoana?

Am inteles ca ar trebui sa am contract de colaborare pt protectia muncii , etc

Puteti sa-mi spuneti si niste preturi aproximative pt toate astea?
Multumesc
Varianta externalizarii serviciilor de protectia muncii prin semnarea unui contract de prestari servicii cu o societate care activeaza in acest domeniu va poate costa aproximativ 50-100 lei/luna (depinde cati angajati aveti si in ce domeniu).
Completati cu contractul de prestari servicii de medicina muncii -aproximativ 100 lei/an pentru fiecare angajat.
juridic dana, utilizator