avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 581 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Suspendare CIM
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Suspendare CIM

Concediu de maternitate,in anul 2003 ,nu se trecea in carnetul de munca?
Noi,am trecut suspendat CIM conf.art.50 alin. a) .Persoana care a avut aceea suspendare ,intra acum pe somaj si nu-i valideaza dosarul pt ca , avea suspendarea in carnetul de munca si unitatea noastra i-a retinut somaj si nu trebuia:(
Practic,a contribuit in plus la somaj.....ce putem face ?!
Multumesc.

Alte discuții în legătură

Preaviz -medical- incetare cim alinvhs alinvhs Buna ziua, vin cu o mare problem la dvs. Avem o angajata care pe data de 17 aug si-a reluat activitatea dupa CIC de 2 ani. La data de 18 aug i s-a adus la ... (vezi toată discuția)
Suspindarea cim si concediul medical Milos Alexandru Milos Alexandru Buna ziua, Va solicit sprijinul in urmatoarea problema: O societate a avut un salariat care a fost 30 zile calendaristice consecutive in medical. Rugamintea ... (vezi toată discuția)
Somaj bogdanstan80 bogdanstan80 buna ziua, la verificarea dosarului pentru somaj mi s-a spus ca nu se ia in calcul decat ce este trecut in carnetul de munca. am lucrat 5 luni la Bucuresti si ... (vezi toată discuția)