Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... Datorii- refinatare credite
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

Datorii- refinatare credite

Buna Ziua,

In cazul datoriilor prea multe exista vreo posibilitate de cumulare a acestora si posibilitatea de a plati o singura rata?
Nu ati precizat concret daca este vorba despre datorii catre un singur creditor
Teoretic se poate negocia cu creditorul o esalonare a achitarii datoriior
Nu este vorba despre un singur creditor
Ce inseamna prea multe ?
Puteti teoretic sa le refinantati. Sa apelati la o banca pt un impumut si cu banii aia sa le achitati pe celelalte.
Veti avea un singur creditor si pe o perioada mai lunga pt a avea rate mai mici.
Nu stiu daca va incadrati cu veniturile.
gi-jane2, moderator
prea multe inseamna trei banci practic tot venitul. multumesc pentru raspuns, iar daca mai apar si ca rau platnic nu stiu ce banca ma finanteaza
Probabil niciuna.