avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 527 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... Datorii- refinatare credite
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

Datorii- refinatare credite

Buna Ziua,

In cazul datoriilor prea multe exista vreo posibilitate de cumulare a acestora si posibilitatea de a plati o singura rata?
Cel mai recent răspuns: gi-jane2 , moderator 18:08, 9 Noiembrie 2013
Nu ati precizat concret daca este vorba despre datorii catre un singur creditor
Teoretic se poate negocia cu creditorul o esalonare a achitarii datoriior
Nu este vorba despre un singur creditor
Ce inseamna prea multe ?
Puteti teoretic sa le refinantati. Sa apelati la o banca pt un impumut si cu banii aia sa le achitati pe celelalte.
Veti avea un singur creditor si pe o perioada mai lunga pt a avea rate mai mici.
Nu stiu daca va incadrati cu veniturile.
Ultima modificare: Sâmbătă, 9 Noiembrie 2013
gi-jane2, moderator
prea multe inseamna trei banci practic tot venitul. multumesc pentru raspuns, iar daca mai apar si ca rau platnic nu stiu ce banca ma finanteaza
Probabil niciuna.

Alte discuții în legătură

Nu mai pot face fata financiar unei rate imense la banca. AAnalyaa AAnalyaa Am un credit imobiliar ipotecar cu o rata lunara de 460 CHf pe care nu o mai pot plati. In cazul in care ma vor executa silit,apartamentul va fi scos la ... (vezi toată discuția)
Cit are dreptul bancile sa faca oprii pe salariu badescucorina badescucorina sint salariata si cistig un salariu de 900 ron ,am credite la banci din care doua dintre credite mi se face oprire pe salariu in jur de 50%,e posibil? (vezi toată discuția)
Credit neplatit - executare silita AlexScarlon AlexScarlon Buna ziua tuturor. Dupa cate am vazut suntem destui cu probleme in ceea ce priveste rambursarea creditelor la banci. Este si cazul meu. Am un credit de nevoi ... (vezi toată discuția)