Forum Discuţii juridice Funcţionarii publici şi ... decontare naveta functionari publici
Discuție deschisă în Funcţionarii publici şi problemele lor juridice

decontare naveta functionari publici

buna ziua
as dori sa stiu daca se poate deconta naveta functionarilor publici
multumesc
Bineinteles, stiu ca in cazul profesorilor cel putin prin Legea nr.128/1997 privind statutul personalului didactic li se deconteaza cheltuielile cu naveta daca locuiesc in alte localitati.
Personalul didactic nu e functionar public. Nu exista o prevedere ref. decontare naveta pt functionarii publici.
nu se deconteaza
:((
... decat daca, bineinteles, acest drept a fost prevazut in acordul colectiv incheiat la nivelul institutiei=D>