avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 511 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Funcţionarii publici şi ... decontare naveta functionari publici
Discuție deschisă în Funcţionarii publici şi problemele lor juridice

decontare naveta functionari publici

buna ziua
as dori sa stiu daca se poate deconta naveta functionarilor publici
multumesc
Cel mai recent răspuns: kormi , utilizator 13:52, 12 Noiembrie 2009
Bineinteles, stiu ca in cazul profesorilor cel putin prin Legea nr.128/1997 privind statutul personalului didactic li se deconteaza cheltuielile cu naveta daca locuiesc in alte localitati.
Personalul didactic nu e functionar public. Nu exista o prevedere ref. decontare naveta pt functionarii publici.
nu se deconteaza
:((
... decat daca, bineinteles, acest drept a fost prevazut in acordul colectiv incheiat la nivelul institutiei=D>

Alte discuții în legătură

Raspundere patrimoniala coto coto In baza constatarilor stabilite prin proces verbal de Curtea de Conturi, intr-o institutie publica,atunci cind ,nu rezulta ,in opinia noastra,un prejudiciu ... (vezi toată discuția)
Decontarea transportului mincinosul mincinosul #-obuna ziua sunt functionar public si fac naveta vreo 20 km, as dori sa stiu daca exista un cadru legal,pentru decontarea acestor cheltuieli, sau ramane doar ... (vezi toată discuția)
Contractele colective de munca provincia provincia Contractele colective de munca incheiate de salaritii primariei sunt valabile sau vor fi din nou, atacate de controalele Curtii de Conturi. Fara clauzele din ... (vezi toată discuția)