Forum Discuţii juridice Învăţământ - probleme ... Proces literar - avocatul acuzarii lui Ion
Discuție deschisă în Învăţământ - probleme juridice conexe

Proces literar - avocatul acuzarii lui Ion

Salut! Sunt in clasa a 10-a,iar pentru scoala avem de facut un proces literar pe baza romanului Ion de Liviu Rebreanu.Am vazut ca a fost postate 2 intrebari de genul,dar autorii intrebarii erau procurori si avocatul apararii,iar eu am rolul de avocat al acuzarii! M-ati putea ajuta si pe mine, sa-mi dati un imbold!:D
Florina347, utilizator
Bietul Ion, cred ca nu si-a platit abonamentul la internet, cel mai probabil ar fi cerut si el o opinie pe avocatnet.ro!;)

Parerea mea este ca Ion este nevinovat si nu poate fi acuzat de sinuciderea Anei. Similar ca in cazul MM.
cyan, moderator
Ar fi cerut.. eu stiu.. :)) Dar char am nevoie sa sfaturile dumneavoastra in ceea ce priveste vinovatia lui! Un rechizitoriu, un discurs, intrebari, orice ma puteti ajuta! V-as ramane sincer datoare! Va multumesc!:)

Si eu il mai gassc uneori nevinovat, dar sunt in cealalta parte, in echipa de acuzare a personajului..
Florina347, utilizator
Daca il considerati nevinovat atunci cereti profesoarei/profesorului sa va treaca in echipa aparatorilor pentru ca nu va lasa inima sa acuzati un om nevinovat!:) Cum sa bagati un nevinovat la inchisoare?? O sa primiti un "plus" la nota!;) Si aveti deja cateva indicatii.
Nu se mai pot schimba echipele! Pentru marti avem de pus in scena procesul! >:D<