Forum Bani şi Afaceri ... Bursa de valori Valorificare cupoanele de privatizare
Discuție deschisă în Bursa de valori

Valorificare cupoanele de privatizare

Detin 2 cupoane de privatizare la Aversa Bucuresti,al meu si al sotiei.Nefiind din Bucuresti nu am fost personal la sediul unitatii sa ma informez in privinta dividentelor.Anul trecut am sunat si mi s-a raspuns ca intreprinderea era intr-o situatie destul de dificila,chiar in pragul inchiderii,asa ca de dividente nici nu poate fi vorba.As vrea sa stiu daca as putea valorifica in vre-un fel aceste cupoane,daca sunt societati de brokeraj sau de alta natura care le pot cumpara.Multumesc.
Da, puteti lua legatura cu o astfel de firma si a incerca sa va vindeti certificatele de actionar pe care le detineti, daca gasiti si cumparatori. Succes!