avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 607 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... lncetare suspendare crestere copil
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

lncetare suspendare crestere copil

Buna ziua! In data de 24.03. 2014 inceteaza suspendarea contractului de munca.Conform noilor reglementari, tatii sunt obligati sa stea o luna in cic iar mama sa revina la munca.
Am cerere de revenire cu data de 25.02.2014 dra cei de la spas mi-au cerut si decizia de revenire transmisa in revisa.
Nu stiu exactt cum sa procedez, sunt noua in transmitere revisalsi resurse umane.
Este corect daca procedez asfel:
- cerere revenire din data de 17.01.2014 in care specifica ca revine cu data de 25 februarie
- Intocmesc decizie de revenire din data de 20.01.2014 si incetez suspendarea cu data de 24.02.2014in revisal si transmit revisal
-Fac act aditional de majorare de salar
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 11:35, 20 Ianuarie 2014
@ irinamaria32

Data incetarii suspendarii c.i.m = 24.02.2014

Data efectiva de incepere a muncii = 25.02.2014

In decizia de incetare a suspendarii c.i.m. se pote prevede si majorarea salariului.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Incetare contract de munca in zi nelucratoare svisarinescu svisarinescu Buna seara, Va rog sa ma ajutati intr-o situatie. Am o salariata careia ii expira suspendarea concediului pentru crestere copil pe 05.01.2015, a cerut ... (vezi toată discuția)
Intoarcere din cic leuca_luminita leuca_luminita Salariata face cerere de reluare a activitatii dupa CIC (2 ani) incepand cu data de 07.03.2013. Totodata face si cerere de incetare a activitatii cu aceiasi ... (vezi toată discuția)
Decizie colectiva salariul minim pe economie 2015 alexandradian_a@yahoo.com alexandradian_a@yahoo.com Buna ziua, 1. Contractele suspendate ccc se includ in decizia colectiva, sau se face AA la decizia de incetare suspendare (peste 2 ani)? 2. In cazul ... (vezi toată discuția)