Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... lncetare suspendare crestere copil
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

lncetare suspendare crestere copil

Buna ziua! In data de 24.03. 2014 inceteaza suspendarea contractului de munca.Conform noilor reglementari, tatii sunt obligati sa stea o luna in cic iar mama sa revina la munca.
Am cerere de revenire cu data de 25.02.2014 dra cei de la spas mi-au cerut si decizia de revenire transmisa in revisa.
Nu stiu exactt cum sa procedez, sunt noua in transmitere revisalsi resurse umane.
Este corect daca procedez asfel:
- cerere revenire din data de 17.01.2014 in care specifica ca revine cu data de 25 februarie
- Intocmesc decizie de revenire din data de 20.01.2014 si incetez suspendarea cu data de 24.02.2014in revisal si transmit revisal
-Fac act aditional de majorare de salar
@ irinamaria32

Data incetarii suspendarii c.i.m = 24.02.2014

Data efectiva de incepere a muncii = 25.02.2014

In decizia de incetare a suspendarii c.i.m. se pote prevede si majorarea salariului.