Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Pensionare anticipata barbati
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Pensionare anticipata barbati

Sunt nascut la 19 iulie 1955 si m-am angajat la 1 august 1973.In anul 1975 am satisfacut stagiul militar. As dori sa stiu cand pot iesi la pensie fara penalizare?
Va multumesc.

Cu respect Florin Pana
~ Conținut șters la cerere ~
Sau poate solicita pensie anticipata partiala, la 60 de ani, daca are un stagiu de cotizare de 35 de ani ( mai bine, daca nu aveti alte venituri).
Valeriu TUDOR, Consultant resurse umane