Forum Discuţii juridice Medierea - domeniu de aplicare şi ... Accident masina
Discuție deschisă în Medierea - domeniu de aplicare şi aspecte juridice

Accident masina

Am gasit masina in parcare lovita de un utilaj de dezapezire.Ce pot sa fac?X-(
Sa mergeti la politie si sa declarati accidentul, veti primi autorizatie de reparatie.
Politia poate face demersuri catre societatea care a facut deszapezirea pentru a comunica identitatea conducatorului auto care a actionat in parcarea respectiva. Daca nu indica conducatorul auto societatea poate primi o amenda destul de consistenta. Ar fi bine sa aveti un martor.
multumesc pt. sfat dar martori nu sunt pt. ca dezepezirea se face noaptea
Chiar daca nu aveti martor nu este nicio problema. Politia trebuie sa faca cercetari privind identificarea firmei care a dezapezit parcarea si sa solicite firmei identitatea conducatorului auto care a lucrat in noaptea respectiva. Astfel va veti putea repara masina pe asigurarea firmei de dezapezire. Alta solutie este apelarea la fondul victimelor strazii dar procedura este mai complicata asa cum v-a fost indicat in postarea de mai jos

www.avocatnet.ro/content/for...

Oricum trebuie sa mergeti la politie in termen de 24 de ore si sa declarati accidentul ptr constatarea daunelor si ptr a putea obtine autorizatia de reparatie.