Forum Discuţii juridice Poliţe de asigurare, reasigurare ... Accident de masina
Discuție deschisă în Poliţe de asigurare, reasigurare şi probleme juridice conexe

Accident de masina

am gasit masina lovita in parcare de un utilaj de dezapezire.Ce pot sa fac?X-(
Buna seara!

Faceti o sesizare la politie.
Sa mergeti la politie si sa declarati accidentul, veti primi autorizatie de reparatie.
Politia poate face demersuri catre societatea care a facut deszapezirea pentru a comunica identitatea conducatorului auto care a actionat in parcarea respectiva. Daca nu indica conducatorul auto societatea poate primi o amenda destul de consistenta. Ar fi bine sa aveti un martor.
S-a omis faptul ca vi-se cuvine si despagubirea daunei de catre vinovatul descoperit de politie sau de catre FPVS in caz negativ, in masura in care parcarea era regulamentara.
(corect!)
nucu$, utilizator
Cred ca mai degraba este vorba de FPVS decat de BAAR.
cyan a scris:

Cred ca mai degraba este vorba de FPVS decat de BAAR.

Corect! am rectificat!
NU BAAR, ci: Fondul de Protectie al Victimelor Strazii
nucu$, utilizator