avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 574 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Poliţe de asigurare, reasigurare ... Accident de masina
Discuție deschisă în Poliţe de asigurare, reasigurare şi probleme juridice conexe

Accident de masina

am gasit masina lovita in parcare de un utilaj de dezapezire.Ce pot sa fac?X-(
Cel mai recent răspuns: nucu$ , utilizator 21:30, 28 Ianuarie 2014
Buna seara!

Faceti o sesizare la politie.
Sa mergeti la politie si sa declarati accidentul, veti primi autorizatie de reparatie.
Politia poate face demersuri catre societatea care a facut deszapezirea pentru a comunica identitatea conducatorului auto care a actionat in parcarea respectiva. Daca nu indica conducatorul auto societatea poate primi o amenda destul de consistenta. Ar fi bine sa aveti un martor.
S-a omis faptul ca vi-se cuvine si despagubirea daunei de catre vinovatul descoperit de politie sau de catre FPVS in caz negativ, in masura in care parcarea era regulamentara.
(corect!)
Ultima modificare: Marți, 28 Ianuarie 2014
nucu$, utilizator
Cred ca mai degraba este vorba de FPVS decat de BAAR.
cyan a scris:

Cred ca mai degraba este vorba de FPVS decat de BAAR.


Corect! am rectificat!
NU BAAR, ci: Fondul de Protectie al Victimelor Strazii
Ultima modificare: Marți, 28 Ianuarie 2014
nucu$, utilizator

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Accident masina draghicimarianjan draghicimarianjan Am gasit masina in parcare lovita de un utilaj de dezapezire.Ce pot sa fac?X-( (vezi toată discuția)
Am fost lovit de o masina inmatriculata in bulgaria, rca-ul meu este expirat leorot leorot buna seara, astazi am fost lovit de o masina inmatriculata in bulgaria, din vina lui, pe care si-a recunoscut-o. eu am rca expirat. pot sa imi repar ... (vezi toată discuția)
Masina lovita - conducator auto fara permis , masina fara rca ContSters159316 ContSters159316 buna ziua , am urmatoarea situatie : masina de firma circula regulamentar si a fost lovita in trafic de o alta masina fara RCA , conducatorul auto nu ... (vezi toată discuția)