avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 487 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Declaratii date pe propria raspundere asociat ...
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Declaratii date pe propria raspundere asociat unic-cesiune

Buna ziua,

Va rog sa-mi spuneti cum trebuie formulate declaraţiile date pe proprie răspundere de către asociatul unic/noii asociaţi care prin cesiune sau moştenire au dobândit părţi sociale/noii administratori din care să rezulte că îndeplinesc condiţiile legale pentru deţinerea acestor calităţi (original), adica asociatul unic vrea sa cedeze actiunile catre o alta persoana pt a deveni acesta asociat unic in aceeasi firma.

Multumesc

Alte discuții în legătură

Cesiune parti sociale miruna82 miruna82 Buna ziua Pentru depunerea dosarului din etapa a IIa pentru o cesiune de parti sociale se solicita, printre altele \"Declaraţiile date pe proprie răspundere ... (vezi toată discuția)
Cesiune parti sociale birsanclaudia birsanclaudia Buna ziua! Stie cineva ce formulare orc imi trebuie completate pentru cesiune parti sociale de la asociat unic catre alt asociat unic, revocare administrator ... (vezi toată discuția)
Modificare srl cu 2 asociati in srl cu asociat unic LaurentiuCC LaurentiuCC Buna ziua, Va rog sa ma indrumati in urmatoarea situatie. Eu si sotia mea am infiintat un SRL cu 2 asociati. Sotia a decedat iar partile sociale au fost ... (vezi toată discuția)