Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Fisa post
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Fisa post

Ma poate ajuta cineva cu o fisa a postului pentru inginer prelucrari metalurgice sau mecanice ?Multumesc mult!
FISA DE POST INGINER MECANIC

1. Denumirea compartimentului:
Instalatii
2. Denumirea postului:
Inginer mecanic
3. Numele si prenumele salariatului:
NUME SI PRENUME SALARIAT
4. Se subordoneaza:
Directorului departamentului Instalatii
5. Numele sefului ierarhic:
NUME SI PRENUME SEF IERARHIC
6. Subordoneaza:
Supervizează activitatea instalatorilor aflati �n subordine
7. Drept de semnatura:
Intern:
Extern:
8. Relatii functionale:
cu angajatii departamentelor aprovizionare, administrativ.
9. Pregatirea si experienta:
studii superioare tehnice (avantaj Mecanică)
experientă minim 3 ani �n activităti de proiectare/productie (domeniul tehnic)
cunostinte avansate de lucru �n AutoCAD si/sau SolidWorks (avantaj)
cunostinte bune de limbă engleză
permis de conducere categoria B
10. Autoritate si libertate organizatorica:
Este autorizat să avizeze si să coordoneze fluxul operational al proiectelor pentru care s-a angajat
11. Responsabilitati si sarcini:
Titularul postului are rolul de a asigura aplicarea corectă a procedurilor operationale ale lucrărilor contractate.
-activităti de proiectare si de urmărire a modului de implementare a proiectului p�nă la finalizare
-�ntocmirea ofertelor către clientii pentru care urmează să se desfăsoare proiecte deplasări la clienti pentru efectuarea de măsurători
-oferirea de informatii tehnice si mentinerea relatiei cu clientul pe parcursul derulării proiectului
Răspunde pentru calitatea negocierii contractelor/actelor aditionale cu beneficiarii
Răspunde pentru calitatea activitătii personalului aflat �n subordine, pentru fluxul operational avizat si realizat �n proiectele �n care este implicat (proiectare, implementare, finalizare)
12. Sanctiuni pentru nerespectarea fisei postului sau a anexelor acestora:
Daca este cazul
13. Semnaturi:
14. Data semnarii:
Puteti sa va inspirati si de aici
[ link extern ]