avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 573 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Sustinerea examenului auto noul cod penal/rutier
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Sustinerea examenului auto noul cod penal/rutier

Buna ziua si bine v-am gasit pe acestr forum

Am si eu o intrebare am fost condamnat cu suspendare sub supraveghere pt conducere fara permis

Stiu ca dupa vechiul cod penal trebuie sa astept un an pt sustinerea examenuului de la ramanerea definitiva

Are cineva idee daca s-a schimbat ceva odata cu noul cod penal/rutier

Va multumesc

Alte discuții în legătură

Conducerea unui vehicul sub influența băuturilor alcoolice Buna ziua. Am și eu o întrebare. In 2015 mi-a fost anulat permisul pt alcool . Vă rog să îmi spuneți de când pot sa incep din nou. A trecut un an de la ... (vezi toată discuția)
Obtinere permis auto/condamnat cu suspendare! gabilucian gabilucian Buna ziua am fost condamnat cu suspendare sub supraveghere, in mai multe dosare, ultima condamnare a ramas definitiva anul trecut(2014) in februarie Insa mai ... (vezi toată discuția)
Noul cod penal emanuel199 emanuel199 Buna ziua . Am fost acuzat pe vechiul cod penal (omor din culpa ) 2 ani si 4 luni inchisoare cu suspendare si perioada de reabilitare 6 ani , de asemenea si ... (vezi toată discuția)