Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... NCP ultraj, trafic de droguri - pedeapsa mai favorabila
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei penale - reguli, acte, termene, căi de atac

NCP ultraj, trafic de droguri - pedeapsa mai favorabila

Sotul meu a fost condamnat la 6 ani inchisoare-2ani 6 luni cu suspendare pentru ultraj situlburarea linistii publice+3 ani si 6 luni cu exeture trafic de droguri.Pana in prezent a ispasit 2 ani si 3 luni in martie ,mai avea un recurs pe 9 martie la inalta curte,dar pe 20 luna aceasta are termen pentru aplicarea fav a pedepsei,cerere depusa de el.Care sunt sansele lui ,va fi eliberat?
Fara a se vedea dosarul nu cred ca va poate raspunde cineva concret.
Oricum, din ce ati scris nu se intrevede ceva favorabil pentru el...