Forum Discuţii juridice Fonduri europene, finanţări ... Fonduri europene pentru deschiderea unui cabinet ...
Discuție deschisă în Fonduri europene, finanţări nerambursabile, grant-uri

Fonduri europene pentru deschiderea unui cabinet psihologie.

As dori sa deschid un cabinet de psihologie-logopedie.
Se pot accesa fonduri nerambursabile pentru acest domeniu?
Pentru inceput trebuie sa infiintati SRL-D daca indepliniti conditiile: varsta sub 35 de ani, sa nu mai fi fost actionar la alta firma din spatiul european , faceti un plan al afacerii si puteti beneficia de maxim 10000 euro in cuantulm de 50%. Diferenta trebuie sa o asigurati dvs din diverse surse. Acest program il puteti studia pe site:
[ link extern ] /

Pentru a putea accesa finantarea, firma va trebui sa fie autorizata pe cod CAEN
8622 Activităţi de asistenţă medicală specializată
Această clasă include:
-consultaţii şi tratamente medicale de specialitate în diverse domenii, acordate de către medici specialişti şi
chirurgi
Această clasă include de asemenea:
-centre de planificare familială care oferă tratamente medicale cum ar fi sterilizarea şi întreruperea de sarcină, fără cazare

Această clasă exclude:
-activităţi de asistenţă spitalicească pentru pacienţii internaţi, vezi 8610
-activităţi ale moaşelor, fizioterapeuţilor şi a personalului paramedical, vezi 8690

Aceste cheltuieli sunt eligibile in program.