Forum Discuţii contabile şi ... Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA Tva venituri din publicitate prin intenet
Discuție deschisă în Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA

Tva venituri din publicitate prin intenet

O firma nou infiintata, platitoare de impozit pe profit si neplatitoare de TVA cu sediul in Romania, desfasoara activitati de prestari servicii pentru firme cu sediul in UE si in afara UE (servicii pe internet de publicitate, pagini WEB, etc).
In momentul in care cifra de afaceri va fi de 35.000 euro si firma va deveni platitoare de TVA, cum va emite facturi catre clientii din UE sau din afara UE, cu Tva sau fara TVA?
Pentru facurile de cheltuieli ale firmei (ex: chirie server, publicitate oferita de alte firme din UE si din afara UE, etc), se va deduce sau nu TVA?
Vizitati spre ajutor:www.consultantonline/livrari achizitii intracomunitare/livrare intracomunitara soft.