avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 823 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... contract comodat
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

contract comodat

Poate fi incheiat un contract de comodat intre persoana fizica si cabinetul medical individual apartinand acesteia, contract avand ca obiect masina proprietate personala a celei dintai.
In aceste conditii va aparea aceeasi persoana in calitate de parte contractanta.
Este necesara autentificarea acestui contract la notar?
Ce act normativ reglementeaza activitatea liberprofesionistilor?

Poti incheia un contract de comodat, dar te sfatui sa inchei un act de in chiriere pe care sa-l inscrii la finante, si vei plati un impozit de 12% din banii astfel scosi din firma.
actul nu trebuie autentificat la notar.
Contratul de comodat nu trebuie autentificat? De ce?
Am si eu de facut unul si unii imi zic ca trebuie altii ca nu, dar nimeni nu argumenteaza.
Eu nu am gasit in nici o carte nimic cum ca ar trebui dus la notar.
act de inchiriere, forma autentica pentru comodat....voi sunteti juristi????? Act nu inseamna contract.....
pai ajuta-ne tu sa devenim juristi (ca se pare ca tu esti) si explica-ne

Alte discuții în legătură

Deschidere punct de lucru intr-o localitate de la tara livanu livanu Buna ziua, Pentru deschiderea unui punct de lucru intr-o localiate la tara, este nevoie de actul de proprietate? Problema e ca bunicii mei nu au asa ... (vezi toată discuția)
Contract de comodat pentru un spatiu inchiriat ASKIM3GET ASKIM3GET Buna dimineata Detin un spatiu comercial inchiriat unde am un magazin alimentar si vreau sa-i schimb profilul intr-un fel de bar cu terasa. Totodata as vrea ... (vezi toată discuția)
Termen contract de comodat Dispozitiile finale dintr-un contract de comodat prevad ca acesta este "redactat si atestat de dl avocat X, astazi, 22.06.2004, in 3 exemplare...", iar pe ... (vezi toată discuția)