Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Expertiza in partaj
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Expertiza in partaj

sunt in partaj.s-au stabilit mai multe loturi.partea adversa cere sa se faca alte loturi in favoarea lor.ce trebuie facut?pot apoi eu sa mai cer alte loturi?pot sa mai cer sa se dea alt pret,mai mare la imobil?
Ce inseamna: sunt in partaj ?
partaj amiabil, partaj la notariat, partaj in instanta ?
proces de partaj pe rol la judecatorie
In acest caz, partajul nu se poate solutiona fara o expertiza tehnica judiciara, solicitata de parti sau dispusa din oficiu de instanta.
Puteti solicita participarea unui expert-consilier al Dvs.
Tinand cont ca nu cunoastem ce fel de bunuri se impart, pot spune doar ca in urma expertizei efectuate, expertul va stabili valoarea bunurilor, precum si modalitatea in care se pot imparti.
unde gasesc un expert consilier .mai precizez ca un expert constructor a facut o expertiza si tot el a facut lotizarile.
pt ca fostului sot nu-i convine niciun lot,avocata lui cere sa se faca alte loturi .Daca loturile facute nu-mi convin mie ,ce pot sa mai fac?
gi-jane2, moderator