avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 609 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Cautare Hotarare divort
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Cautare Hotarare divort

Buna ziua,
Sint din provincie,am nevoie sa fac o copie dupa o Hotarire de divort din 1989,eliberata de Judecatoria sect.2,Bucuresti.Avind in vedere vechimea dosarului,am fost sfatuit sa caut eu dosarul pe site-ul Judecatoriei,dar acolo nu l-am putut gasi.
Stiti ,cumva,o adresa de Net, un telefon,etc.care sa ma ajute ?
Multumesc mult.
Cel mai recent răspuns: luissiana , utilizator 13:51, 30 Mai 2014
Aveti un numar de dosar sau ce elemente aveti?
Probabil ca va trebuinsa se ocupe avocatul de acest lucru.
Prin telefon nu cred ca aveti sanse.
mergeti la arhiva judecatoriei unde s-a pronuntat hotararea.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Copie hotărâre de divorț Corina Coteanu Corina Coteanu Mătușa mea a părăsit tara în 1989 și i-au fost reținute toate actele, inclusiv o hotărâre de divorț din 1977. Pentru a obține o copie a acesteia, ... (vezi toată discuția)
Hotarare divort SICLING SICLING Va rog, sfatuiti-ma cum sa fac: fratele meu, care nu este in tara in acest moment, urmeaza sa se casatoreasca. Am inteles ca este nevoie ca la starea civila sa ... (vezi toată discuția)
Divort,incredintare minor ciliboiu ana ciliboiu ana as vrea sa stiu cum pot afla o hotarare judecatoreasca.. am fost implicata intr-un proces de divort care sa incheiat pe 06 dec 2010 si a ramas in ... (vezi toată discuția)