Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitatea bugetară şi a ... Monografie contabila detectoare de gaze
Discuție deschisă în Contabilitatea bugetară şi a serviciilor externalizate

Monografie contabila detectoare de gaze

Detectoarele de gaze dintr-o institutie publica se incadreaza la obiecte de inventar sau sunt la investitii? Si instalarea acestora la ce articol bugetar se incadreaza?
Multumesc.
Sunt obiecte de inventar sau investitii dupa cum le-ati incadrat in planul de achizitii si buget.
In cazul in care sunt obiecte de inventar instalarea o veti incadra la alte cheltuieli cu bunuri si servicii, in caz contrar la investitii.
Multumesc.