Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... sef structura de securitate
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

sef structura de securitate

As vrea sa stiu daca, pt functia de sef structura de securitate (cod COR 132114), sunt necesare studii superioare. Mentionez ca in COR se mentioneaza "nivel de instruire nedefinit, in functie de alte reglementari". Nu am gasit standard ocupational pt aceasta functie. Nici in Legea 333/2003 sau in normele metodologice de aplicare a legii nu am gasit nimic. Ce alte reglementari ar fi? Multumesc!
Nu exista alte reglementari specifice pentru situatia mentionata de dvs.

Prin urmare, nu sunt obligatorii studii superioare pentru ocuparea acelei functii.
Va multumesc :)
Ca sef tructura de securitate ce sporuri sunt prevazute la salariu?
Nu exista niciun text de lege care sa prevada asa ceva. Acordarea unor sporuri poate fi reglementata in c.i.m., in ccm aplicabil sau in reg.intern al angajatorului.
Ce pot sa fac in situatia in care salariatul a semnat aditionalul de modificare a functiei de sef structura de securitate, functie care a fost introdusa in COR prin Ordinul 931/2013 si Ordinul 2176/2013, insa in Revisal nu-mi apare aceasta functie? Cum se poate actualiza Revisalul, sau ce alta solutie imi dati? Multumesc!