avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 134 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Autorizatii companie de curierat rapid local
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Autorizatii companie de curierat rapid local

Buna ziua,

Sunt un tanar ce doreste sa isi deschida prima sa afacere, iar pentru a fi si mai bine pregatit, ma adresez dumneavoastra, profesionistilor.

In afara de pasii standard de infiintare a unui SRL-D, ce documente, avize, etc. ar trebui sa mai obtin pentru desfasurarea activitatii de curierat rapid la nivel local?

Orice raspuns este bine venit si folositor! =D>

Va multumesc!

Alte discuții în legătură

Demersuri pentru înființarea unei firme Alin G. Alin G. Buna ziua. Ma numesc Alin Georgescu. As vrea sa-mi deschid o mică afacere pentru a vinde produse de patiserie și băuturi ( cafea, sucuri de fructe, limonade ... (vezi toată discuția)
Infiintare srl - caen - comert electronic -cadouri, produse hand -made, livrari. VASSY VASSY Buna ziua, As dori cateva detalii privind comertul electronic: 1. Sunt obligata sa am stoc/ depozit? 2. Pot desfasura activitatea la sediul ... (vezi toată discuția)
Finantare tanar interprinzator - instrumente de finantare balascatalina balascatalina Buna ziua, Ma numesc Balas Catalina, am 31 de ani si doresc sa incep o afacere pe cont propriu in mediul rural. Am luat in considerare toate tipurile de ... (vezi toată discuția)