avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 190 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... intabularea extinderii unei constructii
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

intabularea extinderii unei constructii

cum se procedeaza in cazul unei extinderi efectuate in 2008 asupra unei constructii, cu autorizatie, dar ptr care nu s-a incheiat procesul verbal de receptie, pentru intabulare?
Cel mai recent răspuns: ContSters325113 , utilizator 10:53, 21 Iulie 2014
Mergeti la primarie,acolo va da o amenda dupa care va indruma ce sa faceti ca sa intabulati

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Consecinte neintabulare cladire noua furgim furgim Ce se intampla daca dupa ca am obtinut autorizatia de constructie si am ridicat cladirea nu o intabulez? Nu vreau sa o vand sau sa garantez vre-un credit cu ... (vezi toată discuția)
Intrarea in legalitate DOROFTEILEGE DOROFTEILEGE Buna ziua, Sunt proprietarul unui teren si locuinta in sectorul 5 al capitalei dobandite prin contract vanzare cumparare, locuinta finalizata in anul 2008. Am ... (vezi toată discuția)
Cumparare apartament fara autorizatie de constructie mARA_Mara mARA_Mara Buna seara! As vrea sa cumpar un apartament aflat la parterul unui bloc, insa proprietarul a modificat balconul transformandu-l intr-o camera cu suparfata mai ... (vezi toată discuția)