Forum Discuţii juridice Dreptul, calculatorul meu şi ... Poza distribuita pe Facebook
Discuție deschisă în Dreptul, calculatorul meu şi internetul

Poza distribuita pe Facebook

Buna ziua.
In data de 10.07.2014 am gasit o poza pe facebook in care apare o doamna pe jumatete dezbracata plimbanduse in mijlocul drumului,poza pe care am distribuit la un grup tot pe facebook.Astazi a venit sotul acestei doamne la firma si mia zis ca ma da in judecata.intrebarea mea este daca are ceva sanse ?
Va multumesc anticipat
pai , de unde va cunoaste sotul doamnei ?
Din punctul meu de vedere ar avea șanse.Cred că o șansă a dvs. ar fi să fi fost și sursa de unde ați preluat imaginea, alături de fotografie.Astfel, nu dvs. ați avut inițial inițiativa postării acestei poze.
Încercați calea amiabilă, și, desigur, gândiți-vă să-i propuneți o sumă cu titlu de despăgubiri.
Ma gasit pe Facebook si acolo imi apare unde lucrez
sanse zero sa va deranjeze cu ceva . motivul....greu de optinut dovezi care sa va indice pe dumneavoastra ca ati fi distribuitorul acelei poze.
1.nu eu am facut poza,ci iam dat share pe langa 50 de oameni.
2.fotografia este facuta in spatiu public
3.am sters poza.ce dovada ar mai avea?