Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... amenda administrativa
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

amenda administrativa

buna ziua. as vrea sa stiu daca amenda administrativa data de procuror este obligatorie , sau ce se poate intampla daca nu o platesc.
daca nu o platiti vine prin fisc si tot o platiti ca va executa silit... la fel ca amenzile contraventionale
Daca nu o platiti si mai faceti vreo faradelege procurorul o sa va ia foarte tare si o sa se supere tare ca nu ati achitat-o...
Si nu e bine sa fie suparat procurorul pe dvs. deoarece daca nu veti avea avocat foarte bun care sa va apere puteti avea mari necazuri...
Si cum avocatul este mai scump decat amenda administrativa ar cam fi recomandabil sa o platiti preventiv...