avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 626 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... amenda administrativa
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

amenda administrativa

buna ziua. as vrea sa stiu daca amenda administrativa data de procuror este obligatorie , sau ce se poate intampla daca nu o platesc.
Cel mai recent răspuns: CLAUDIU LASCOSCHI , Avocat 22:49, 4 August 2014
daca nu o platiti vine prin fisc si tot o platiti ca va executa silit... la fel ca amenzile contraventionale
Daca nu o platiti si mai faceti vreo faradelege procurorul o sa va ia foarte tare si o sa se supere tare ca nu ati achitat-o...
Si nu e bine sa fie suparat procurorul pe dvs. deoarece daca nu veti avea avocat foarte bun care sa va apere puteti avea mari necazuri...
Si cum avocatul este mai scump decat amenda administrativa ar cam fi recomandabil sa o platiti preventiv...

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Amenzi circulatie Ersin Dervis Ersin Dervis am si eu o intrebare! Amenzile de circulatie neplatite care au ajuns la fisc si sunt trecute la impozitul pe locuinta se prescriu? daca da dupa cat timp ? (vezi toată discuția)
Amenda alinutza2705 alinutza2705 daca o amenda administrativa data de parchet nu este platita,ce se intampla? (vezi toată discuția)
Ce patesc daca nu platesc o amenda administrativa? adamache adamache sa depus o plangere impotriva mea la politie si imediat a inceput urmarire penala.am fost chemat la politie sa dau declaratie...timp de 6 luni nu am primit ... (vezi toată discuția)