Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... accident
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

accident

accident rutier in care victima era un biciclist fara nici o semnalizare iar canducatorul a incercat sa il ocoleasca pana a intrat pe contrasens,din cauza sperieturii a plecat de la locul accidentului pret de 5 minute iar la intoarcece a gasit politia si salvarea la locul accidentului.Victima nu are zile de spitalizare si nu a de pus plangere la politie.Intrebarea este care ar fi pedeapsa?
ast raspuns
solicitati politistului sa va precizeze incadrarea juridica si apoi vorbim de pedeapsa ,,,,,,
sunt cercetata pentru parasirea locului accidentului