Forum Discuţii juridice Executare silită Pensie invaliditate blocata de anaf
Discuție deschisă în Executare silită

Pensie invaliditate blocata de anaf

datorie la anaf ,am fost instintat ca mi-au blocat contul la banca ,as avea urmatoarea intrebare: conform art 728 cpc, anaf-ul imi poate popri cit la suta din pensia de invaliditate gr 2? mentionez ca am o pensie de 560 lei, iar suma blocata de anaf este de 490 lei ,DIN CE O SA TRAIESC ?NU STIU Rog daca citeste cineva in cunostinta de cauza, daca ma poate ajuta, findca nu stiu ce am de facut, stiu doar ca sunt nenumarate abuzuri din partea unor institutii, printre care si anaful.
george-neagu, moderator