Forum Discuţii juridice Contencios administrativ sau ... Autorizatia de construire
Discuție deschisă în Contencios administrativ sau probleme juridice cu autorităţile, contravenţii

Autorizatia de construire

In autorizatia de construire scrie ca durata de executie a lucrarilor este de 2 luni. Nu pot termina lucrarile in 2 luni ci in 6 luni, dar nu depasesc valabilitatea autorizatiei. In acest caz trebuie sa modific AC sau ramane asa cum a fost emisa.
Va multumesc pentru raspuns.
Cu stima
Valabilitatea autorizatiei continua pana la implinirea celor 2 luni de executie lucrari care se calculeaza de la data anuntului inceperii acestor lucrari.Trebuia sa solicitati un termen mai mare(se poate cere 24 luni maxim ).Acum va ramane ca inainte cu 15 zile de a expira valabilitatea ,sa faceti cerere de prelungire cu perioada necesară terminării lucrărilor si sa platiti 30% din taxa initiala de obținere a autorizației de construire..