Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Vechime in munca
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Vechime in munca

Buna ziua. As vrea sa stiu daca armata pe care am facut-o in anul 2003 mi se va lua in considerare la calculul sporului de vechime in munca sau nu. Multumesc
In speta, stagiul militar efectuat in anul 2003 constituie stagiu de cotizare asimilat care se ia in considerare la pensie si nu la acordarea sporului de vechime.