Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... PFI ( Persoana Fizica Individuala)
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

PFI ( Persoana Fizica Individuala)

Buna ziua.
As dori sa stiu daca imi fac PFI( Persoana fizica individuala), dupa cum am inteles.
In momentul de fata lucrez ca dispecer centru de alarma, firma la care lucrez practic ne obliga sa ne facem PFI ca-sa mai lucram in cadru firmei. Pe internet nu am gasit nici unde ca se poate lucra ca dispecer centru de alarma cu PFI si nu ca angajat al firmei respective. Din punct de vedere legal, as putea sa lucrez ca dispecer cu PFI, si care ar fi darile mele catre stat?
se poate in baza unui Contract de prestari servici,insa sincer nu-ti recomand am fost in situatia asta .