avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 620 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Forumul specialiştilor - index al ... Care este baza legala ?
Discuție deschisă în Forumul specialiştilor - index al legilor aplicabile unor cazuri din practica judiciară

Care este baza legala ?

In cazul unui contract de concesiune privind un teren agricol proprietatea privata a primariei acesta nu se poate incheia daca acest teren face obiectul unui dosar in instanta. Care este actul normativ care stipulraza aceasta interdictie ?

Alte discuții în legătură

Despagubiri pentru ingradirea dreptului de proprietate AB AB Conducta de apa pe teren proprietate privata. Cum se pot obtine despagubiri si in ce cuantum pentru impunerea de catre Regia Autonoma de Apa a unei zone de ... (vezi toată discuția)
Transmiterea concesiunii lucasamuel lucasamuel O persoana a concesionat de la primarie o parcela de teren pe care a construit o casa. Mi-a vandut casa si terenul intocmind un act de mana. Ulterior a ... (vezi toată discuția)
Contract de concesiune: inadmisibilitatea invocarii uzucapiunii sorin123 sorin123 Am un teren de la primaria din Eforie Sud in folosinta ( concesiune ) pentru care am platit impozit anual si primaria vrea sa mi-l ia , cum pot sa intru in ... (vezi toată discuția)