Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Contestatie la gradul de handicap
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Contestatie la gradul de handicap

am o problema pentru mine grava .sunt bolnav de seropozitive in stadiul b1 .cei de la comisia de evaluare a hadicapului di cadrul sector1 .miau dat gradul mediu dar eu vad ca legea spune alceva ca ma incadrez la stadiu de accentuat .sa ne intelegem am hiv sida .va rog sami spuneti ce pot sa fac sai dau in judecata sau sa ma duc si sa ma milogesc de ei pe dreptul meu .ajutati ma va rog nu stiu ce sa fac ca eii in loc sa te incurajeze eii te demoralizeaza tota
marcelll, utilizator
Vedeti ca aveti un termen in care puteti face contestatie impotriva Deciziei emise si care va nedreptateste.
eu am 30 de zile la dispozitie dar nu stiu cum sa scriu contestatia mentionez ca mai am 28 de zile
CONTESTATIE
Subsemnatul(a) . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . , domiciliat(a) in
localitatea (comuna) . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . ., Str.
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . nr. . ., Bl. . . . . . ap. . . . ., judetul
/ sect. . . . . . . . . . . ., posesor al actului de identitate seria . . .
nr. . . . . . ., eliberat de . . . . . . . la data de . . . . . ., contest
certificatul ce mi-a fost eliberat de Comisia de expertiza medicala a persoanelor cu
handicap din judetul / sectorul . . . . . . . . . . . la data de __/__/____ , din
urmatorul motiv:
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Atasez copia certificatului de incadrare in grad de handicap si urmatoarele
documentele: . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Avand in vedere cele prezentate, va rog respectuos sa dispuneti revizuirea
dosarului meu de catre Comisia superioara de evaluare a persoanelor cu handicap
pentru adulti.
In speranta unei rezolvari favorabile, va multumesc anticipat.
Data Semnatura
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

In plus lecturati si : www.avocatnet.ro/content/art...

Un alt model il gasiti aici : [ link extern ]

Daca nu va descurcati reveniti cu intrebari suplimentare si incercam sa va ajutam. Bafta!
Va multumesc din suflet inca mai sunt si oameni care ajuta!
Valeriu TUDOR, Consultant resurse umane
Gasiti pe site-ul comisiei superioare de expertiza medicala persoane cu handicap formular de contestatie