avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 215 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Contestatie la gradul de handicap
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Contestatie la gradul de handicap

am o problema pentru mine grava .sunt bolnav de seropozitive in stadiul b1 .cei de la comisia de evaluare a hadicapului di cadrul sector1 .miau dat gradul mediu dar eu vad ca legea spune alceva ca ma incadrez la stadiu de accentuat .sa ne intelegem am hiv sida .va rog sami spuneti ce pot sa fac sai dau in judecata sau sa ma duc si sa ma milogesc de ei pe dreptul meu .ajutati ma va rog nu stiu ce sa fac ca eii in loc sa te incurajeze eii te demoralizeaza tota
Ultima modificare: Sâmbătă, 1 Noiembrie 2014
marcelll, utilizator
Cel mai recent răspuns: ynocentta , utilizator 08:37, 2 Noiembrie 2014
Vedeti ca aveti un termen in care puteti face contestatie impotriva Deciziei emise si care va nedreptateste.
eu am 30 de zile la dispozitie dar nu stiu cum sa scriu contestatia mentionez ca mai am 28 de zile
CONTESTATIE
Subsemnatul(a) . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . , domiciliat(a) in
localitatea (comuna) . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . ., Str.
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . nr. . ., Bl. . . . . . ap. . . . ., judetul
/ sect. . . . . . . . . . . ., posesor al actului de identitate seria . . .
nr. . . . . . ., eliberat de . . . . . . . la data de . . . . . ., contest
certificatul ce mi-a fost eliberat de Comisia de expertiza medicala a persoanelor cu
handicap din judetul / sectorul . . . . . . . . . . . la data de __/__/____ , din
urmatorul motiv:
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Atasez copia certificatului de incadrare in grad de handicap si urmatoarele
documentele: . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Avand in vedere cele prezentate, va rog respectuos sa dispuneti revizuirea
dosarului meu de catre Comisia superioara de evaluare a persoanelor cu handicap
pentru adulti.
In speranta unei rezolvari favorabile, va multumesc anticipat.
Data Semnatura
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .



In plus lecturati si : www.avocatnet.ro/content/art...

Un alt model il gasiti aici : [ link extern ]

Daca nu va descurcati reveniti cu intrebari suplimentare si incercam sa va ajutam. Bafta!
Va multumesc din suflet inca mai sunt si oameni care ajuta!
Ultima modificare: Duminică, 2 Noiembrie 2014
Valeriu TUDOR, Consultant resurse umane
Gasiti pe site-ul comisiei superioare de expertiza medicala persoane cu handicap formular de contestatie

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Procedura obtinere indemnizatie de handicapat Elena.1980 Elena.1980 Buna ziua, Va rog sa-mi spuneti care este procedura care trebuie urmata pt a obtine indemnizatia de handicapat pt o persoana bolnava de poliartrita ... (vezi toată discuția)
Pensie handicap taiata- cod boala c50 cod handicap 2 nicuHD nicuHD unei persoane avand cod boala C50 si cod handicap 2 , in varsta de 53 de ani i se poate taia pensia de handicap? Persoana respectiva a suferit de cancer mamar ... (vezi toată discuția)
Contestatie impotriva deciziei de incadrare in grad de handicap MitreaINastase MitreaINastase sotul meu este pensionat pe caz de boala de la varsta de 36 ani deoarece a facut accident vascular cerebral ramanand cu pareza pe partea stanga si partial ... (vezi toată discuția)