avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 210 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Probleme privind insolvenţa, ... societati comerciale
Discuție deschisă în Probleme privind insolvenţa, lichidarea judiciară şi falimentul

societati comerciale

sediul unui srl face parte din activele acestuia ?
Cel mai recent răspuns: CABINET INDIVIDUAL DE INSOLVENÞÃ SÃVOIU IULIAN , Practician in insolventa 21:35, 7 Noiembrie 2014
Doar daca ii apartine.
sediul a fost comodat catre societate pe 5ani
Nu e activul SRL-ului.

Nu ii apartine, nu il controleaza .... nimic.
Doar il foloseste gratuit.
Daca detine SRL-ul sediul in baza unui contract de comodat nu face parte din categoria activelor.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Pfa - anaf-ul nu îmi accepta contractul de comodat la depunerea actelor. care este argumentul legal cu care îi pot convinge? jester0 jester0 Buna seara, Sunt inregistrata recent ca PFA cu sediul profesional in Bucuresti, eu avand buletinul din alt oras, desi locuiesc in Bucuresti; am contract de ... (vezi toată discuția)
Contract comodat ong kikitam kikitam exista posibilitatea ca un ong sa incheie cu un srl un contract de comodat , in care ong sa fie cel care pune la dispozitie bunuri ? (vezi toată discuția)
Contract comodat masina ipm75 ipm75 Buna ziua, Am un SRL nou infiintat si m-ar interesa un raspuns la urmatoarea problema, dpdv legal. Mama mea, detine printr-un CMI un autoturism cumparat ... (vezi toată discuția)