Media Intră în comunitate
avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 408 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... divort de sot de nationalitate straina
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

divort de sot de nationalitate straina

Buna ziua,
Sora mea locuieste in Italia,este casatorita cu un albanez,s-au casatorit si locuiesc pe teritoriul Italiei.Poate intenta divortul in Romania daca aceasta are domiciliul din CI aici?
Cel mai recent răspuns: ramo_ramo , utilizator 12:40, 25 Noiembrie 2014
~ Conținut șters la cerere ~

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Divort de un cetatean italian... rose3003 rose3003 va rog mult sa ma ajutati :( sunt casatorita de 3 ani cu un cetatean italian. casatoria a avut loc in italia dupa care a fost inscrisa si in romania. acum eu ... (vezi toată discuția)
Va rog sa ma jutati vyo2u vyo2u ciao sunt casaatorita cu un cetatean nigerian de un an si jumatate dar nu am stat nici-o zi impreuna castoria s-a incheiat mai mult fortat,va rog sa imi ... (vezi toată discuția)
Divort dintre un cetatean roman si unul strain firstboy firstboy BUNA SEARA AM SI EU O MARE PROBLEMA DACA SE POATE SA MA AJUTATI IN URMA CU SASE ANI PRIETENA MEA S-A CASATORIT CU UN ITALIAN IN MILANO IN 2010 AM TRANSCRIS ... (vezi toată discuția)