avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 511 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... divort de sot de nationalitate straina
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

divort de sot de nationalitate straina

Buna ziua,
Sora mea locuieste in Italia,este casatorita cu un albanez,s-au casatorit si locuiesc pe teritoriul Italiei.Poate intenta divortul in Romania daca aceasta are domiciliul din CI aici?
Cel mai recent răspuns: ramo_ramo , utilizator 12:40, 25 Noiembrie 2014
~ Conținut șters la cerere ~

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Divort de un cetatean italian... rose3003 rose3003 va rog mult sa ma ajutati :( sunt casatorita de 3 ani cu un cetatean italian. casatoria a avut loc in italia dupa care a fost inscrisa si in romania. acum eu ... (vezi toată discuția)
Va rog sa ma jutati vyo2u vyo2u ciao sunt casaatorita cu un cetatean nigerian de un an si jumatate dar nu am stat nici-o zi impreuna castoria s-a incheiat mai mult fortat,va rog sa imi ... (vezi toată discuția)
Casatorie cu cetatean albanez Flori.Cori Flori.Cori Eu sunt romanca si urmez sa ma casatoresc cu un cetateaz albanez aici in Romania. Ce si cum trebuie sa fac ca sa il aduc pe el din Albania aici in Romania. In ... (vezi toată discuția)