Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Se pot lua toate numerele de telefon din agenda de ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Se pot lua toate numerele de telefon din agenda de catre patron cu politia?

are dreptul patronul sa vina cu politia sa ia cu japca numerele de telefon din agenda angajatilor pe motiv ca ar fi amenintat ?
daca telefonul este proprietate personala nu cred ca are voie.
normal ca este proprietate personala , e ciudat rau , se poate fara o hotarare judecatoreasca ? nu-i
Fara un mandat in acest sens nu are voie.
ducubc a scris:

normal ca este proprietate personala

De ce spuneti ca este normal ca este proprietate personala? Putea fi un telefon primit de la firma - cei care va raspund pe acest forum nu au cum sa ghiceasca acest aspect.

Asa cum ati primit mai sus raspuns este nevoie de mandat - la fel cum ar trebui daca Politia ar dori sa va cerceteze casa (care este tot proprietate personala).

Chiar daca ar fi telefon de serviciu ,tot nu are voie sa faca asa ceva.