Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... Cifra afaceri PFA
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

Cifra afaceri PFA

Buna ziua.As dori o precizare pentru PFA: cifra de afaceri pana la care este scutit de tva este de 65000 euro sau s-a majorat la 100.000 euro? Multumesc mult!
este 65000 euro
Multumesc mult pentru raspuns.
o mica precizare:

65000 la cursul de la data aderarii

in lei plafonul este 220000