avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 682 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... conducerea unui scuter fara permis
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

conducerea unui scuter fara permis

am fost dat in judecata ca am condus un scuter fara carnet dar nu stiam ca trebuie carnet la scuter si am procesu pe 21 ian ce se intampla daca nu ma prezint?imi trebuie avocat?pana acum nu am avut probleme e prima abatere



Alte discuții în legătură

Conducerea unei scuter fără permis Norbert1998 Norbert1998 Conducerea unei scuter fără permis,cu capacitate cilindrică de 48..., neînmatriculat in circulație și cu numere de înmatriculare false....... Va rog din ... (vezi toată discuția)
Conducere fara permis in minorat- tainuire furt alex1017 alex1017 Buna ziua am si eu niste nelamuriri. cand aveam 17 ani m-a prins politia pe scuter si nu aveam permis m-au dus la sectie am dat o declaratie dupa mi-a dat ... (vezi toată discuția)
Conducere fara permis - prima abatere VIKY2011 VIKY2011 prietenul meu a condus fara permis,fiind la prima abatere.a fost dus la sectie ca sa dea declaratii.urma sa faca scoala de soferi.as vrea sa stiu ce se va ... (vezi toată discuția)