Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Clauze in contractul de munca
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Clauze in contractul de munca

Spuneti-mi, va rog, ce clauze suplimentare legale pot fi inserate intr-un contract individual de munca.
Va multumesc cu anticipatie,
Vasile
CONFIDENTIALITATE, MOBILITATE, NECONCURENTÃ..........VEZI CODUL MUNCII.
Cum se poate formula o clauza referitoare la situatia in care in timpul cat a fost angajata o persoana a urmat un curs, un training speicific platit de angajator cu obligatia de a ramane sa lucreze pe o perioada de 1 an minim?
Multumesc
INTR-UN CONTRACT INDIVIDUAL DE MUNCA ANGAJATORUL POATE INTRODUCE CLAUZE SPECIFICE NELIMITATIVE CUM AR FI:1.CU PRIVIRE LA FORMAREA PROFESIONALA
2.CLAUZA DE NECONCURENTA
3.CLAUZA DE MOBILITATE
4.CLAUZA DE CONFIDENTIALITATE.....ETC.
NUMAI CA TREBUIE SA-L INFORMEZE PE SALARIAT DE ACEST LUCRU SI SA-I PLATEASCA LUNAR UN PROCENT DIN SALARIUL LUNAR PT. ACEST LUCRU .
ATENTIE LA INTRODUCEREA IN CONTRACT A CLAUZEI DE NECONCURENTA NU-SI POATE PRODUCE EFECTELE PE O PERIOADA MAI MARE DE 2 ANI.
DL . VASILE -SUNTETI ANGAJAT SAU ANGAJATOR?
Sunt angajator.
Vasile
Care e procentul pentru clauza de confidentialitate ? Stiu ca doar pentru clauza de neconcurenta este un procent.