Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... norme metodologice la Legea 91 din 2014 privind ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

norme metodologice la Legea 91 din 2014 privind acordarea unei zi libere pe an pentru ingrijirea sanatatii copilului

Buna ziua,

Imi spuneti va rog daca au aparut Normele de aplicare la aceasta lege ?

Va multumesc.
ancutza_bo, utilizator
Legiuitorul a stabilit că, in termen 30 de zile ,începând din 6 iulie, dată a intrării în vigoare a Legii nr.91/2014, se vor elabora normele metodologice de aplicare a acesteia, insa Ministerul Sanatatii si Ministerul Muncii, Familiei, Protectiei Sociale si Persoanelor Varstnice nu au elaborat inca aceste norme metodologice.
Va multumesc mult pentru raspuns.
O zi frumoasa.