avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 537 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Contencios administrativ sau ... Autorizatie amplasare garaj tip Granitul pe teren ...
Discuție deschisă în Contencios administrativ sau probleme juridice cu autorităţile, contravenţii

Autorizatie amplasare garaj tip Granitul pe teren proprietate privata

Buna ziua,

Va rog sa ma ajutati cu un sfat la urmatoarea problema: vreau sa amplasez un garaj de tip prefabricat/Granitul pe terenul meu, proprietate privata, fara sa-l racordez la utilitati. Trebuie sa obtin vreo autorizatie de la Primarie, sau il pot amplasa fara sa ii anunt?

Va multumesc.

Alte discuții în legătură

Buna ziua. am construit un garaj cu autorizatie de constructie ... MihaiMiha MihaiMiha Buna ziua. Am construit un garaj cu autorizatie de constructie garaj provizoriu pe terenul proprietatea mea. Terenul a fost obtinut prin cumparare notariala. ... (vezi toată discuția)
Amenda legea 50/1991 constructii raducris77 raducris77 Buna ziua. Va rog sa ma ajutati cu un sfat in privinta contestarii unei amenzi la regimul constructiilor. Speta e urmatoarea: in anul 2008 am construit un ... (vezi toată discuția)
Constructie cabana in extravilan sopor sopor Buna ziua, Am cumparat recent un teren -1300mp-situat la granita dintre Cluj Napoca si com Feleaccu. Am utilitatile la poarta: -apa si gazul metan la ... (vezi toată discuția)