Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Pe ce cont inregistrez avantaj in natura?
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Pe ce cont inregistrez avantaj in natura?

in dec am primit ca avantaj in natura un bilet la un concert in val de xxx
am impozitat suma in statul de salarii cum trebuie.
banii s-au luat din casa si s-a achitat biletul.am facut dispozitie si nota
542=5311 suma xxx
si trebuie sa ma scad din avand spre decontare cu suma de la bilet si nu stiu ce nota sa fac =542 xxx si se stinge 542
multumesc
contul 423. Ceva din grupa 42