avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 221 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Contencios administrativ sau ... CASARE HOTARARE RECURENTA
Discuție deschisă în Contencios administrativ sau probleme juridice cu autorităţile, contravenţii

CASARE HOTARARE RECURENTA

Buna ziua, am avut un proces la curtea de apel si mai jos e solutia.
Tip solutie: cu casare
Solutia pe scurt: Admite recursul. Casează sentinţa recurată, admite acţiunea, anulează decizia nr. 59631/7.12.2015, obligă pârâta să soluţioneze pe fond contestaţia. Definitivă. Pronunţată în şedinţă publică, azi, 26 iunie 2018.
Ce inseamna ca se rejudeca din nou procesul?
Multumesc

Alte discuții în legătură

Buna ziua, daca se poate sa imi spuneti, va rog in conditiile ... ileananicolaie ileananicolaie Buna Ziua, Daca se poate sa imi spuneti, va rog in conditiile unei sentinte date mentionata, mai jos , se poate contesta aceasta sentinta? 9-Completul 6 ... (vezi toată discuția)
Nu inteleg hotararea curtii de apel - legea 77 Mtl1 Mtl1 Banca a facut recurs dupa ce apelul a fost respins In prima instanta referitor la darea in plata (legea 77). Nu inteleg In totalitate decizia Curtii de Apel ... (vezi toată discuția)
Complet: 9-completul 2 recurs ncpc tip solutie: dispune rejudecarea ... cuneytk cuneytk Complet: 9-Completul 2 Recurs NCPC Tip solutie: Dispune rejudecarea Solutia pe scurt: Admite recursul. Casează în parte sentinţa recurată şi, ... (vezi toată discuția)