avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 666 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Eroare la depunerea declaratiei 101
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Eroare la depunerea declaratiei 101

Am depus declaratia 101 si imi apare urmatorul mesaj:
Nu există erori de validare.
ATENŢIONĂRI:
A: validari globale
atentionare regula: 46: Suma nu corespunde cu valoarea declarata anterior in D100 / D710 pentru cod
impozit = 103

A-ti intampinat aceasta problema? Declaratia apare ca fiind depusa sau trebuie facuta alta? Am verificat sumele declarate in D100 si sunt exact cele pe care le-am trecut in 101, unde este problema ca nu mai inteleg nimic.

Alte discuții în legătură

Rectificativa la d101 mioara2012 mioara2012 Buna ziua! Va rog sa ma ajutati cu o informatie pt care va multumesc anticipat. Am primit o adresa de la Finante in care sunt atentionata ca exista ... (vezi toată discuția)
Eroare completare declaratia 101 emaio emaio Buna ziua. Am depus declaratia 101 si mi-a dat eroare regula 46 :suma nu corespunde cu valoarea declarata anterioe in D100/D710 pentru cod impozit 103. Va ... (vezi toată discuția)
Declaratia 300 niko79 niko79 Buna ziua! Am depus declaratia 300 si din decontul precedent nu am mai trecut tva de recuperat, m-am grabit si am trimis-o asa. In recipisa, imi spune ca nu ... (vezi toată discuția)