Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Iesire din firma
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Iesire din firma

Buna seara, am 50% actiuni intr-o firma care in acest moment este suspendata din 01.03.2012. As vrea sa ies din aceasta firma insa celalat actionar nu doreste sa preia actiunile . Cum pot iesi sau ce trebuie sa fac sa inchid aceasta firma?
Solicitati dizolvarea in instanta, cu motivare temeinica.
Multumesc pentru raspuns, insa singura motiv este acela ca nu imi mai trebuie.
Puteti solicita si retragerea din societate, tot pe cale judecatoreasca, daca amiabil nu este posibil.