Forum Discuţii juridice Asociaţii şi fundaţii, într-un ... Contabilitate ONG
Discuție deschisă în Asociaţii şi fundaţii, într-un cuvânt: ONG-uri

Contabilitate ONG

Buna ziua,

As dori sa stiu cum se tine contabilitate unui ONG, in partida simpla ori partida dubla? Cum, cand se depunde bilantul contabil al unui ONG la Finante? Rog procedura, detaliere. Multumesc!
Asociatiile si fundatiile infiintate pe og 26 din 2000 tin contabilitate in partida dubla, folosesc planul de conturi specific ong-urilor pe carel gasiti in omef 1969 din 2007 si depun bilantul intocmit si semnat de catre un contabil autorizat membru ceccar specific ong-urilor, pana la data de 30 aprilie 2015.