Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... O.N.G.
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

O.N.G.

Care sunt conditiile pentru contabilitatea in partida simpla a unui ONG.

se aplica ...
Ong-urile infiintate pe og 26 din 2000 privind asociatiile si fundatiile aplica doar contabilitatea in partida dubla. Planul de conturi si alte detalii le gasiti in OMEF 1969 din 2007.