Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general contabilitate ONG
Discuție deschisă în Contabilitate în general

contabilitate ONG

Buna ziua!
O asociatie infiintata pe OG 26/2000 - asociatii si fundatii, isi poate tine contabilitatea in partida simpla? sau este oligatoriu sa iti tina contabilitatea in partida dubla?

multumesc anticipat
E obligatoriu contabilitatea dubla. Planul de conturi ONG, conform cu OMEF nr.1969/2007.