Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Deplasare :Cheltuieli cu cazarea
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Deplasare :Cheltuieli cu cazarea

Hotărârea Guvernului nr. 1.860/2006 privind drepturile şi obligaţiile personalului autorităţilor şi instituţiilor publice pe perioada delegării şi detaşării în altă localitate, prevede ca pentru cazarea fara documente justificative salariatul poate deconta suma de 45 lei (actualizata 2015).
Intrebare : Salariatii societatilor private pot beneficia de aceasta prevedere ?
(pentru diurna lucrurile sunt precizate)

la privat se inmulteste cu 2.5 inainte era 13*2.5 acum nu stiu exact cat e pt bugetari dar inmultiti cu 2.5 .eu auzisem de 17 lei pt institutiile publice dar nu sant sigura .
diurna e pt masa .
adrianabresug a scris:

la privat se inmulteste cu 2.5 inainte era 13*2.5 acum nu stiu exact cat e pt bugetari dar inmultiti cu 2.5 .eu auzisem de 17 lei pt institutiile publice dar nu sant sigura .
diurna e pt masa .

Nu am facut precizarea ca intrebarea se refera strict la cheltuielile cu cazarea pentru care nu sunt prezentate documente justificative.
da, se aplica tuturor categoriilor de societati.